apple id مشاوره خانواده - ازدواج مجدد
apple id مشاوره خانواده - ازدواج مجدد
 
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

 
 
نویسنده : محمد کارگر
تاریخ : پنجشنبه 17 تیر 1395
نظرات
هنوز زخم های قبلی خوب نشده، دلتان برای عشق تنگ می شود. دلتان برای شام خوردن های دو نفره، مهمانی رفتن های دو نفره، تصمیم های دو نفره و حتی بحث های دو نفره تنگ میشود. دلتان می خواهد كلید را كه روی در می اندازید، كسی منتظرتان نشسته باشد و وقتی حالتان خوب نیست، هر چند ساعت یكبار پیامكی بزند و بپرسد «بهتر شدی؟» درست است كه بعد از یك زندگی شكست خورده، دلتان برای خیلی از لحظه هایی كه داشتید تنگ می شود، اما نباید فراموش كنید كه تمامی آن روزها به دلیلی از دست رفته اند. 

شاید در زمان و مكان مناسب به هم نرسیده اند، شاید در مورد او اشتباه كرده اید و شاید هم خودتان را خوب نشناخته اید. اما دلیل جدایی شما هر چه كه باشد، باید لابه لای اتفاقاتی كه افتاده، به دنبال خودتان بگردید. اگر احساس می كنید كه در میان این همه تعارض و دلتنگی سر و كله احساسی شبیه عشق در زندگیتان پیدا شده است، توصیه های من را یك دور مرور كنید.


هنوز فراموش نكرده؟ 
اگر مردی كه به شما ابراز علاقه می كند، زیاد در مورد همسر سابقش حرف می زند، كمی در دادن جواب مثبت به او تردید كنید. مهم نیست كه او مدام از ویژگی مثبت همسر قبلی اش صحبت می كند یا او را تحقیر می كند. مهم نیست كه ایرادهای آشپزی شما را می گیرد و می گوید فلانی اینطور غذا درست می كرد یا اینكه عاشق سبك پوشش شما می شود و می گوید فلانی اصلاً بلد نبود چه باید بپوشد. تعریف یا تحقیر همسر قبلی،نشانه این است كه این موضوع برای خواستگار یا نامزد شما حل و فصل نشده است. شما با پذیرفتن این مرد، فردی را به زندگیتان راه می دهید كه در ذهنش درگیر عاشقی یا جنگ با زن دیگری است.


حس تان را زیر ذره بین بگذارید 
می خواهید زندگی دوباره ای بسازید؟ پس در اولین قدم حساب ازدواج قبلی تان را جدا كنید. اگر هنوز احساس مثبت یا منفی ای نسبت به همسر سابقتان دارید دست نگهدارید. احساس عشق و حتی كینه شما نسبت به شریك قبلی تان می تواند این زندگی دوباره را هم نابود كند. قرار نیست این شكست عاطفی پایان زندگیتان باشد و هرگز یك عشق واقعی را تجربه نكنید، اما یادتان نرود كه قبل از گرفتن هر تصمیم دوباره ای، باید پرونده ارتباط قبلیتان را ببندید. پس اول ذهنتان را آزاد كنید تا خوشی های آینده تان قربانی دغدغه های قدیمی نشوند.


می خواهد شما را تربیت كند؟ 
اگر مدعی كه ادعا می كند عاشق شماست، می خواهد گربه را دم حجله بكشد با دقت بیشتری آینده این زندگی را بررسی كنید. احتمالاً زندگی مشترك قبلی او، تصوراتی را در ذهنش ایجاد كرده است كه می تواند برای شما دردسر ساز شود. شاید همسری شاغل داشته و به دلیل مشكلاتی كه با او داشته، از حضور شما در اجتماع وحشت دارد و شاید آزادی پوشش همسرش میان آنها مشكلی ایجاد كرده بوده و به همین دلیل می خواهد سبك پوشش شما را كاملاً تغییر دهد. شاید هم از اعمال نظرهای همسر سابقش در زندگیشان خسته شده و می خواهد یك تنه مسئولیت همه تصمیم گیری ها و اجرایشان را هم به عهده بگیرد. پس در مقابل چنین مردی، خودتان باشید و نگذارید به بهانه عشق، از شما كسی رابسازد كه درست در نقطه مقابل همسر سابقش قرار دارد.


انتقامتان را جشن نگیرید 
اگر برای انتقام گرفتن از عشق قدیمی تان می خواهید ازدواج كنید بیشتر درنگ كنید. اولین كسی كه قربانی این انتقام میشود، خود شما خواهید بود. پس اگر به دنبال عشق واقعی هستید، قبل از آنكه برای یك زندگی تازه تصمیم بگیرید، بدون دروغ گفتن به خودتان، هدفتان را از این ازدواج مشخص كنید. آیا می خواهید از تنهایی بعد از طلاق راحت شوید یا به دلیل عادتی كه به بودن كسی در كنارتان كرده اید، این تصمیم را گرفته اید؟ اگر می خواهید با این ازدواج خودتان را ثابت كنید یا به دلیل ترس از اینكه دیگران شما را به چشم یك فرد مطلقه ببینند و در معرض اتهام قرار دهند به تشكیل زندگی فكر می كنید، نباید این بار هم انتظار زندگی موفقی را داشته باشید.

بچه ها را فراموش نكنید 
به خاطر فرزندتان هم كه شده، باید بیشتر مراقب باشید. هیچ وقت بدون در نظر گرفتن احساسات او قدم بر ندارید. یادتان نرود كه فرزند شما، عضو اصلی خانواده تان است و پذیرش یك عضو جدید تنها با رضایت او امكان پذیر است. درست است كه تصمیم نهایی را شما می گیرید. اما باید تا زمانی كه این موضوع برای او قابل پذیرش باشد صبر كنید و حتی از كسانی كه او روی حرفشان حساب می كند یا مشاوران كمك بگیرید تا قبول این زندگی تازه برایش آسان شود وبه دلیل دیگری برای نگرانی های شما تبدیل نشود. 


قرار نیست مادرش شوید 
اگر می خواهید با كسی ازدواج كنید كه تجربه یك زندگی ناموفق را در كارنامه دارد و فرزندی دارد كه با او زندگی می كند، با خودتان صادق باشید. شما قرار نیست در كنار این مرد یك زندگی تازه را بسازید بلكه با این ازدواج، به یك زندگی ساخته شده وارد می شوید. شما عضو جدید خانواده ای می شوید كه از پیش ساخته شده است؛ پس قبل از این موضوع با خودتان كنار بیایید و ببینید كه آیا توان پذیرش این موضوع را دارید یا خیر. اگر تصمیم دارید در آینده صاحب فرزند شوید، بیشتر به این انتخاب فكر كنید. آیا شما می توانید با مدیریت درست این زندگی، كار را برای فرزند همسرتان و فرزند آینده خودتان دشوار نكنید؟ 


پدر فرزندتان را تحمل نمی كند؟ 
اگر یك فرزند حاصل ازدواج قبلی شماست، ماجرا كمی سخت تر می شود.چه با تفاهم جدا شده باشید و چه با نفرت، همسر آینده شما باید بپذیرد كه همسر سابقتان پدر فرزندتان است و در غیر این صورت نمی تواند آرامش را با خود به خانه شما بیاورد. اگر شما یك فرزند مشترك داشته باشید، دیگر همسر آینده تان نباید انتظار داشته باشد كه هیچ نشانی از حضور آن مرد در زندگی تان پیدانشود. شاید او برای ارتباط داشتن با فرزندش، كمی به شما نزدیكتر شود و شاید نیاز داشته باشید كه در برخی از محافل در كنار او حاضر شوید. پس قبل ازتصمیم گیری، در این مورد با هم صحبت كنید و حدود این ارتباط را به همراه هم مشخص كنید.


ویران شده است؟ 
اگر خواستگار شما، برای شكستی كه در زندگی قبلی اش داشته است،‌ ناامید است و دید منفی اش را به همه چیز تعمیم می دهد، كمی بیشتر به پیشنهادش فكر كنید. ممكن است او آنقدر دچار آسیب روانی شده باشد كه دیگر نتواند به سادگی به آدم ها اعتماد كند و با دید مثبتی نسبت به آینده، قدم بردارد. چنین مردی نمی تواند برای حل كردن مشكلاتی كه در این زندگی تازه، خواه یا ناخواه اتفاق می افتند قدم بردارد و به محض مواجه شدن با كوچكترین مسئله ای، احساس شكست می كند و گمان می كند كه دوباره همه چیزش را از دست داده است.


خودتان را پیدا كنید 
پایان گرفتن ازدواج اول، گرچه می تواند تاسال ها روان شما را آسیب دیده و رنجور كند اما مزیتی دارد كه باید به آن توجه كنید. شما در جریان این ازدواج، خود را بهتر می شناسید و بیشتر می دانید كه انتظارتان از زندگی چیست. با كسب این شناخت، بهتر می توانید بدانید كه چه كسی می تواند همسر رویاهای شما باشد و وجود چه ویژگی هایی در همسر آیندهتان می توانید این ازدواج را هم با بحران روبرو كند. البته مراقب باشید! ممكن است شكست اول وسواسی را در شما ایجاد كرده باشد و باعث شود كه كوچكترین ایرادهای طرف مقابلتان را زیر ذره بین بگذارید. پس بهتر است قبل از تصمیم گیری، نقاط قوت و ضعف او را بنویسید. اگر نقاط ضعف او درست همان خط قرمزهای شما هستند، بهتر است كمی تردید كنید و در غیر این صورت، می توانید موضوع را بیشتر بررسی كنید.


تكلیفش را روشن نمی كند؟ 
اگر فردی به شما پیشنهاد ازدواج داده اما می گوید كه هنوز طلاقش به طور كامل انجام نشده است و باید تا رسمی شدن جداییشان صبر كنید، مراقب باشید. اگر به دنبال یك زندگی مستقل هستید و تحمل بودن زن دیگری را در زندگی تان ندارید، این انتخاب می تواند شما را آشفته كند و شروع زندگی مشترك را برایتان به یك بحران جدی تبدیل سازد. روانشناسان می گویند برای شروع یك زندگی تازه، بهتر است بین 3 تا 5 سال از طلاق بگذرد و فرد در این مدت، فرصت پیدا كردن خود و شناخت درست احساساتش را داشته باشد. پس از ازدواج با فردی كه فرصتی برای فكر كردن به خودش و انتظاراتش را نداشته است و نتوانسته احساسات خوب و بدی كه از زندگی قبلی اش به جا مانده را حل و فصل كند، می تواند سرنوشت ازدواج شما را به خطر بیندازد. در عین حال، دل بستن و متعهد شدن به فردی كه هنوز برای زندگی قبلی اش نقطه پایان نگذاشته است، می تواند اضطراب زیادی را به شما تحمیل كند.

از خود بپرسید كه اگر او بنا به هر دلیل مجبور باشد كه چند سال دیگر یا حتی تاآخر عمر با این زنی كه ادعا می كند دوستش ندارد زندگی كند، مهمانی و مسافرت برود و حتی صاحب فرزند شود، چه بر سر رابطه شما می آید. آیا شما می توانید همیشه نفر دوم باشید و با بودن زن دیگری در زندگی فردی كه دوستش دارید كنار بیایید؟ 
پس اگر مردی در مقابل شماست كه می گوید:

ـ با كسی است،‌ اما قول می دهد كه به زودی او را ترك خواهد كرد.

ـ با كسی است، اما می گوید او را دوست ندارد.

ـ با كسی است، اما می گوید كه دیگر با او رابطه ندارد.

ـ با كسی است، اما می گوید كه فقط به خاطر بچه ها با او زندگی می كند.

ـ با كسی است و او هم راجع به شما میداند، اما می گوید كه برایش مهم نیست.

ـ با كسی است و قصد جدا شدن از او را هم ندارد، ولی با این حال از شما می خواهد كه با او باشید.

ـ رابطه اش را به هم زده است، اما این امكان وجود دارد كه دوباره همه چیز را از سر بگیرد.

ـ متاركه كرده است اما این امكان وجود دارد كه طلاق نگیرند.

اول به انتظارات خودتان از ازدواج و همسر آینده تان فكر كنید و بعد تصمیم بگیرید. 
اگر شغلی ندارید و بدون پس از انداز و پشتوانه مالی تنها شده اید، بیشتر مراقب باشید. ممكن است بخواهید برای رهایی از این وضعیت خود را گرفتار یك ازدواج عجولانه دیگر كنید. بهتر است قبل از هر تصمیمی، روی پای خودتان بایستید. مهارتی یاد بگیرید و سعی كنید برای گذران زندگیتان كاری دست و پا كنید.


مرتبط با: پیش از ازدواج ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
   
تک اسکین - قالب و ابزار وبلاگ
google35ea4f150bf119aa.html
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic