apple id مشاوره خانواده - شروع مجدد
apple id مشاوره خانواده - شروع مجدد
 
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

 
 
نویسنده : محمد کارگر
تاریخ : یکشنبه 27 تیر 1395
نظرات
همه ما در زندگی اهداف و آرزوهایی داریم که برای تحقق آنها تلاش می کنیم. در کنار این تلاش شیرین یک سری عادات خوب و پسندیده هم در زندگی ما شکل می گیرند که به آن عشق می ورزیم. کار، زندگی خانوادگی ، سلامتی، دوستان و... از جمله مواردی هستند که بودنشان عادت کرده ایم اما اگر ازدست رفتند چه؟ ترس از دست دادن آنچه به آن دلبسته ایم بخشی از احساسات روزمره هریک از ماست که با توجه به ویژگی های شخصیتی در زمان های مختلف آن را احساس می کنیم.

انسان های مثبت اندیش دفعات کم تری به ترس هایشان فکر می کنند و بد بین ها هر لحظه و هرثانیه در فکر آن هستند. اما آنچه مسلم است این ترس در زندگی همه افراد بشر با درجه های مختلف وجود دارد. شروع هر کاری از یک رابطه دلنشین تا یک کار جدید می تواند عاملی برای استرس و سردرگمی باشد. در اینجا به ۱۰ روش آغاز مجدد اشاره می کنم.


۱. شروع مجدد به معنی پذیرش شکست نیست

شروع مجدد همیشه به این معنی که ما بپذیریم هر آنچه تا کنون انجام داده ایم غلط بوده نیست بلکه راهی است برای خارج شدن از روزمرگی و تبدیل شدن به یک ماشین کوکی که روزها را یکی پس از دیگری و مثل روز قبل ادامه می دهد بی آنکه انگیزه و هدفی داشته باشد. شرکت در یک کلاس ورزشی، دنبال کردن آرزوهایتان همه می توانند یک شروع مجدد باشند.


۲.هر چیز جدیدی لزوما بد نیست

هیچ یک از ما لحظه تولدمان را به خاطر نداریم بعد از ۹ ما زندگی دریک بستر گرم و نرم که همه احتیاجات ما را برآورده می کرد ناگهان پا به جهانی گذاشتیم که نسبت به آن جاهل بودیم و بی دفاع. شروعی مجددی که با گریه و زاری شروع شد . اما این روزها برای حفظ سلامتی و چند روز بیشتر در این دنیا کارهای زیادی می کنیم پس شروع مجدد همیشه ام بد نیست.


۳.یک خبر خوب

وقتی همه چیز بروفق مراد است می دانیم که این شرایط دائمی نیستند خبر خوب اینکه وقتی هم در شرایط سختی به سرمی بریم حتما روزهای خوش هم خواهند آمد و در پس آغازی تازه پا به دوران تحول و شروع خواهیم گذاشت.


۴. همیشه آخرش سخته

آخر هرچیزی سخت است درست است که یک جمله کلیشه ای شده که مجری ها آخر برنامه های تلویزیونی اعلام می کنند که باورشان نمی شود باید با بینندگان خداحافظی کنند و لحظات سختی را سپری می کنند اما حقیقت این است که آخر هر چیز دشوار است اما این به معنی غیر ممکن نیست. ما همیشه چیزهای ارزشمند را در چالش ها و سختی ها به دست می آوریم.


۵.خواستار شروع باشید

اگر روزگار و شرایط شما را مجبور کرده از نو شروع کنید و در نقطه حساسی از زندگی تان قرار گرفته اید بر این نکته تاکید دارد که شما باید قلبا خواستار تغییر و شروعی تازه باشید. قبول وضعیت موجود از مشخصات و ویژگی های انسان های باهوش است.


۶. برای شروع دوباره لازم نیست زندگی تان را شخم بزنید

شروع دوباره به معنی ویران کردن داشته های کنونی ما نیست برای شروع دوباره از چیزهای کوچک و لذت بخش استفاده کنید. یاد گرفتن یک مهارت جدید، یک کلاس دلچست و یا سفر یک روزه به جایی که همیشه آرزوی دیدنش را داشته اید.


۷. بد ها را پاک کنید

شروع تازه بهترین زمان برای خط زدن بر روی عادت های بد، رفتار های ناخوشایند و آن چیزی است که به هیچ عنوان به آن علاقه ای نداریم. بدها را با چیزهای خوب جایگزین کنید.


۸.شجاع باشید

شروع مجدد مرحله ایست که باید در آن ریسک پذیر بود و از انجام کارهای غیر معمول هراسی نداشت. اگر قرار باشد همان روش های قبل را دنبال کنید که اصلا شروع مجدد بی معنا خواهد بود!


۹. سطل زباله را خالی کنید

متاسفم اما این تعبیر با آنکه ظاهری زشت دارد اما یک حقیقت است. بخشی از ذهن ما سطل زباله ای قرار گرفته که سرشار از خاطره های تلخ، روزهای بد و در یک کلام گذشته است. قبل از شروع هر کار سطل زباله را کاملا تخلیه کنید.


۱۰. روی پای خودتان بایستید

من مطمئن هستم اطراف هریک از ما بی نهایت انسان های مهربان، دلسوز، خیرخواه وجود دارد که قصد کمک دارند اما برای شروع تازه بهترین کار آن است که روی پای خودتان بایستید و خشت اول را درست و اصولی کار بگذارید که تا ثریا مجبور نباشید دنبالش بدوید!


مرتبط با: مسائل فردی ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
   
تک اسکین - قالب و ابزار وبلاگ
google35ea4f150bf119aa.html
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic