apple id مشاوره خانواده - این هشدار ها را در مورد خواستگارتان جدی بگیرید
apple id مشاوره خانواده - این هشدار ها را در مورد خواستگارتان جدی بگیرید
 
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

 
 
نویسنده : محمد کارگر
تاریخ : جمعه 25 تیر 1395
نظرات

درست است كه ازدواج هم مثل دیگر اتفاقات زندگی از قانون غیر قابل نقضی پیروی نمی كند اما آینده این تصمیم هم مثل دیگر تصمیم ها تا حدودی قابل پیش بینی است و البته درست است كه حتی با گذاشتن تمام سوپاپ های اطمینان هم نمی شود آینده را پیش بینی كرد، اما روانشناسان و محققان این حوزه معتقدند بی توجهی به زنگ خطرها می تواند زودتر از آنچه تصورش را می كنید، زندگی شما را به سراشیبی بیندازد. اگر می خواهید با اطمینان بیشتری به دنیای عجیب و مبهم ازدواج پا بگذارید، بهتر است نگاهی به تجربیات دیگران بیندازید و این زنگ خطر را جدی بگیرید.


گذشته اش را مهر و موم كرده؟
وقتی با او در مورد گذشته صحبت می كنید، به گفتن جواب های كلی و گنگ اكتفا می كند و تمایلی به گفتن خاطرات گذشته اش ندارد؟ اگر چنین فردی در مقابل شما قرار دارد، كمی محتاط تر باشید. كسی كه با اشتیاق خاطراتش را برایتان بازگو نمی كند و نمی توانید سر از كارنامه اش در بیاورید، ممكن است واقعیت های مهمی برای پنهان كردن داشته باشد. بررسی ها ثابت كرده كسی كه از صحبت كردن در مورد گذشته خود اجتناب می كند و وقتی از او سوالی می كنید، از جواب دادن به آن طفره می رود، ممكن است فرد ایده آلی برای ازدواج نباشد. چنین شخصی احتمالاً در پاسخ به شما، موضوع را كم اهمیت جلوه می دهد و همیشه با سیاست از پاسخ دادن خودداری می كند یا جوابی كه چندان مشكلی از شما حل نمی كند را بر زبان می آورد.


با خانواده اش بیگانه است
اگر خواستگار شما میانه ای با خانواده اش ندارد و كمتر سراغ شان می رود هم باید مراقب باشید. كسی كه از صحبت كردن در مورد خانواده اش و سوابق خانوادگی اش طفره می رود، مشكلات جدی تری دارد كه ممكن است به راحتی قابل حل نباشد. ممكن است این فرد با صمیمی شدن مشكل داشته باشد یا نسبت به اعضای خانواده اش احساس خشم فروخورده ای داشته باشد؛ خشمی كه می تواند در دیگر جنبه های زندگی او هم اثر بگذارد و از ارتباطات كاری گرفته تا شیوه فرزندپروری و ارتباطش با شما را تحت تاثیر قرار دهد.


با دوست سابقش صمیمی است
ارتباط داشتن با دوست (جنس مخالف) یا نامزد سابق، زنگ خطر دیگری است كه باید به آن توجه كنید. اگر خواستگار شما هنوز هم با دوست یا نامزد سابقش ارتباط نزدیك و صمیمانه ای دارد، باید بیشتر نگران باشید. گرچه احتمالاً او از عبارت «دوستی ساده» استفاده می كند اما همیشه این خطر وجود دارد كه به رابطه قدیمی اش باز گردد و نتواند از خاطراتش دل بكند. درست است كه همسر آینده شما هم مثل هر فرد طبیعی، دوستان هم جنس و غیر هم جنسی دارد اما اگر از معرفی شما به دوستان غیر همجنسش خودداری كرده و دور از چشم شما با آنها ملاقات می كند، نمی توانید انتظار تشكیل زندگی موفقی را داشته باشید.


بدون خانواده آب نمی خورد
ارتباط افراطی با اعضای خانواده به همان اندازه نداشتن چنین ارتباطی می تواند دردسرساز شود. اگر نامزد شما بیش از اندازه به خانواده اش نزدیك است و بدون خواست و تمایل آنها، نمی تواند تصمیمی بگیرد، در مورد انتخاب او تردید كنید. اگر او در طول روز بارها و بارها با خانواده اش صحبت می كند و برای خدمت رسانی به آنها، از اولویت های زندگی خودش می گذرد، احتمالاً دچار وابستگی افراطی است. فردی كه اجازه می دهد خانواده اش به او امر و نهی كنند و در این مورد حد و مرزی هم قائل نمی شود، نمی تواند ازدواج موفقی داشته باشد. احتمالاً او بعد از ازدواج هم گفته ها و تصمیم های خانواده اش را در اولویت قرار می دهد و نمی تواند به همسرش آنطور كه باید ارزش و اعتبار دهد. با ورود به چنین خانواده ای، شما به عنوان یك فرد اضافی و بی اهمیت، احساس غریبگی خواهید كرد و همسرتان هم هرگز به خاطر دفاع از حقوق و نظرات شما به خانواده اش واكنشی نشان نخواهد داد.


معتاد یا رفیق باز است؟
قبل از دادن هر جوابی به عادت های خواستگارتان توجه كنید. سابقه اعتیاد به مواد مخدر، یك زنگ خطر جدی ا ست. اگر او برای بیشتر كردن «شادی» هایش سراغ مخدر می رود یا می خواهد از این طریق با دوستانش خوش باشد به آینده زندگی مشترك تان بیشتر فكر كنید. چنین تفكری را نمی توانید به آسانی توجیه كنید. یادتان نرود شما نه پزشك مخصوص او هستید و نه روان درمانگرش؛ پس با این توجیه كه بعد از ازدواج اوضاع فرق می كند و با دیدن توجه و محبت شما، او هم تغییر می كند، خودتان را به دام نیندازید. البته مسلماً خواستگار شما در ابتدا چنین اتهاماتی را انكار می كند یا در صورت پذیرش آنها، به شما وعده هایی برای آینده می دهد اما باور كنید كه شما به تنهایی قادر به تغییر دادن چنین شرایطی نیستید.


شما را كادو باران می كند
از مردهای بیش از حد مهربان بترسید. مردهایی كه شما را غرق در محبت و توجه می كنند و تمام دارایی شان را به پای شما می ریزند، نمی توانند همسر ایده آلی برای شما باشند. كسی كه مدام با شما تماس می گیرد و وانمود می كند كه تمام ۲۴ ساعت به شما فكر می كند، در آینده می تواند زندگی را برایتان سخت كند. چنین فردی احتمالاً در مورد شما احساس مالكیت شدیدی دارد یا از غرق كردن خودش در این رابطه به عنوان راهی برای فرو نشاندن اضطرابش استفاده می كند. چنین همسری در آینده هم برای شما آزادی و حریم شخصی قائل نخواهد شد و نیاز طبیعی شما به تنهایی را درك نخواهد كرد. گرچه در آغاز دیدن این توجه ها می تواند لذت بخش و همراه با غرور باشد اما بعد از مدتی در كنار او احساس خفگی خواهید كرد.


از همسر سابقش بیزار است
اگر شما اولین تجربه ارتباط خواستگارتان با جنس مخالف نیستید، باید محتاط تر عمل كنید. احساسات خوب، بد یا خنثایی كه این مرد نسبت به همسر یا نامزد قبلی اش دارد، می تواند برای شما هشداری جدی باشد. اگر او به شدت از همسر یا نامزد قبلی اش نفرت دارد و نسبت به او عصبانی و منزجر است، مراقب باشید. در زندگی با مردی كه همیشه تجربه های قبلی اش را به عنوان آزاردهنده ترین اتفاقات ارتباطی زندگی اش بیان می كند و به جای در نظر گرفتن اشتباهات خود، آنها را برای شكست رابطه اش مقصر می داند، شما هم امنیت ندارید، احتمال اینكه مقصر بعدی شما باشید و تمام نفرتش متوجه شما شود هم كم نیست. چنین مردهایی مسئولیت خود را در ساختن و پروراندن یك رابطه در نظر نمی گیرند و معمولاً هیچ وقت به رضایت عاطفی نمی رسند.


با یك چمدان شكست به خواستگاری آمده؟
می گویند همه آدم ها یك چمدان نامرئی را با خود به همراه دارند. چمدانی كه از خاطرات گرفته تا موفقیت ها و شكست ها را در خود دارد. برای آنكه بخواهید به خواستگارتان جواب بدهید، باید نگاهی به محتویات چمدان او بیندازید. آیا سرگذشت او پر است از اشتباهات شغلی و ارتباطی یا اینكه با یك دنیا تجربیات سودمند به زندگی با شما وارد می شود؟ آیا او از شكست های زندگی اش درس گرفته یا اینكه اشتباهاتی كه پیش از این خانواده اش انجام داده بودند را دوباره تكرار می كند و از انجام دوباره اشتباهات خودش هم ابایی ندارد؟ یادتان نرود از خواستگاری تا ازدواج، شما به زمانی بین ۶ ماه تا ۲ سال نیاز دارید و در این دوران نامزدی، می توانید چمدان همسر آینده تان را حسابی زیرورو كنید.


زیر بدهی دست و پا می زند؟
اینكه همسر آینده شما پولدار باشد یا نباشد، موضوع چندان مهمی نیست اما تصمیم گیری های مالی او، می تواند آینده زندگی تان را هم تا حدودی آشكار كند. اگر خواستگار شما همیشه بدهكار و مقروض است، زیاد به موفقیت این رابطه خوشبین نباشید. فردی كه برگه های جریمه پرداخت نشده ای دارد و نمی تواند دخل و خرجش را با هم هماهنگ كند، احتمالاً از نظر اقتصادی بی ثبات است و به جای تلاش برای رفاه شما، مدام وعده هایی را مطرح می كند كه هرگز عملی نمی شوند.


زندگی تان را توی مشتش گرفته؟
به گفته خودش می خواهد مثل یك پروانه دور شما بچرخد و نگذارد آب توی دلتان تكان بخورد؟ اینكه همسر شما چنین ادعایی را چطور عملی می كند هم می تواند در دوام یا شكست ارتباط شما موثر باشد. اگر او مدام شما را زیر نظر دارد و به بهانه حمایت و محافظت از شما، تنهایتان نمی گذارد، آینده خوشی در انتظارتان نیست. فردی كه در همین آغاز آشنایی مدام شما را به بهانه مهربانی بیش از حدش كنترل می كند، در آینده به همسری سختگیر و دیكتاتور تبدیل می شود كه مجال نفس كشیدن را به شما نمی دهد. یادتان نرود كه زندگی مشترك، همیشه در این روزهای شیرین آشنایی باقی نمی ماند و چنین مردی، می تواند به همسری كنترل گر و حسود تبدیل شود كه در تمام تصمیم های زندگی تان دخالت می كند و حتی ارتباط تان با دیگران را زیر نظر می گیرد.


خانواده سد راهند
نیاز آدم ها به احترام یك نیاز اساسی برای ساختن ارتباطی موفق است. اگر از همان ابتدای آشنایی شما، اطرافیان تان این ارتباط را به رسمیت نمی شمرند، مراقب باشید. دلایل خانواده ها و دوستان برای مخالفت با این ارتباط چیست؟ به پاسخ این سوال خوب فكر كنید و اگر به نتیجه نرسیدید، موضوع را با خانواده ها مطرح كنید. یادتان نرود حمایت و احترام اطرافیان شما نسبت به این ارتباط، انرژی شما برای ساختن یك زندگی موفق را چندین برابر می كند و فراموش نكنید همه ما، نیاز داریم به ارتباط عاطفی و همراهی كه برای زندگی مان انتخاب كرده ایم، افتخار كنید و با شادی همراه او در كنار دیگران حاضر شویم.


آرزوهای شما آرزویش نیست
او زندگی در یك شهر كوچك را می پسندد و زندگی شما با ترافیك و شلوغی گره خورده؟ او عاشق لم دادن و تلویزیون دیدن است و شما برای اینكه امروزتان از دیروز پربارتر باشد به هر دری می زنید؟ او گوشه گیر و اهل تنهایی است و شما عاشق مهمانی و مسافرت های برنامه ریزی نشده اید؟ اگر میان شما و خواستگارتان، یك دنیا تفاوت ریز و درشت وجود دارد و نمی توانید از آنها صرف نظر كنید، مراقب باشید. تفاوت نگاه شما به زندگی و انتخاب سبك های زندگی متضاد، می تواند به زیان هر دوی شما تمام شود. چنین زندگی اش از شما افرادی خسته خواهد ساخت كه از تفریحات هم لذتی نمی برند و معنای شادی و خوش گذشتن در ذهن شان تفاوت اساسی دارد.


وقت ازدواجش شده؟
زندگی با مردی كه تنها به دلیل آنكه سنش اقتضا می كند تصمیم به ازدواج گرفته، آسان نیست. مردهایی كه با فشار خانواده و اطرافیان یا به دلیل ترس از همیشه تنها ماندن و رقابت با دوستان متاهل شان ازدواج می كنند، اغلب سرانجام خوشی ندارند. گذشته از این، كسانی كه به دلیل تلافی كردن و انتقام گرفتن از نامزد و همسر قبلی شان به خواستگاری می روند، نمی توانند زندگی موفقی را بسازند. انگیزه آنها عشق و ساختن یك زندگی موفق در كنار كسی كه توانایی خوشبخت كردن شان را دارد، نیست. آنها تنها به دلیل رها شدن از فشارهای خانواده یا اثبات توانایی هایشان به دوستان یا همسر سابق برای ساختن این زندگی پیش قدم می شوند، پس مراقب باشید و از انگیزه خواستگارتان برای ازدواج مطمئن شوید.


مرتبط با: پیش از ازدواج ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
جمعه 25 تیر 1395 02:20 ب.ظ
واقعا مطالتون مفید.
یاحق
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
   
تک اسکین - قالب و ابزار وبلاگ
google35ea4f150bf119aa.html
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic