apple id مشاوره خانواده - در لحظه زندگی کن
apple id مشاوره خانواده - در لحظه زندگی کن
 
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

 
 
نویسنده : محمد کارگر
تاریخ : دوشنبه 21 تیر 1395
نظرات

زندگی تك تك افراد آن طور كه دوست دارند، تغییر خواهد كرد چرا كه هیچكس نمی تواند افكار را به ما دیكته كند. این خود ما هستیم كه به میل خودمان افكار و ایده هایمان را می سازیم. اگر می خواهید كه زندگی تان تغییر پیدا كند افكارتان را از نو انتخاب كنید. یكی از عواملی كه در مورد بیشتر مردم صدق می كند و موجب سلب آرامش آنها می شود زندگی كردن در گذشته و مرور دائمی روزها و ساعت هایی است كه سپری كرده اند. اگر ما اسیر افكاری شویم كه به واقعیتی در گذشته ارتباط پیدا می كند، فقط باید خودمان را سرزنش كنیم. تنها لحظه ای كه اهمیت دارد، همان است كه در حال حاضر تجربه می كنیم. در پشیمان شدن از حقایق و وقایع گذشته، هیچ دلیل منطقی وجود ندارد زیرا گذشته، رفته است و دیگر باز نمی گردد. تنها چیزی كه از آن به جا مانده، خاطره است. وقتی به این باور رسیدید، می توانید آرامش را تجربه كنید.


فقط در یك روز زندگی كنید
فردا، روزی است كه نیامده و همه، آرزوی آمدنش را دارند و هیچ كس هم از آن خبر ندارد و گذشته هم رفته و با هیچ ثروت و قدرتی نمی توان آن را بازگرداند، پس حال را دریابیم چون موهبتی است الهی كه در اختیار ما قرار گرفته است.روزهایی وجود دارد كه نباید هیچگاه نگران آنها باشیم. یكی از آن روزها، دیروز است كه با تمام اشتباهات‌، غم ها و دلواپسی هایش سپری شده و گذشته است و گذر آن هم خارج از كنترل ماست. دیروز تمام شده و آنچه از آن به جا مانده تنها و تنها یك خاطره است.روز دیگری كه نباید نگرانش باشیم فرداست؛ با تمام امیدها و آرزوها و اندیشه هایی كه برای آن داریم. البته آمدن فردا هم خارج از كنترل ماست و هیچ ضمانتی برای فرداهایمان نداریم. پس فقط یك روز می ماند و آن هم امروز است. امروز زمانی است كه فرصت داریم مسئولیت هایمان را به سرانجام برسانیم. انسان موفق كسی است كه فقط در یك روز زندگی می كند و آن هم امروز است. انسان ها اگر جویای آرامش هستند، باید زمان حال را دریابند؛ زمانی كه در آن زنده اند و زندگی می كنند. زندگی در زمان حال یعنی پشت سر گذاشتن گذشته و انتظار نكشیدن برای روزی كه هنوز نیامده و زاییده نشده است.


ذهن تان را عوض كنید
نتایج بررسی های علمی كه در خصوص بروز نگرانی در انسان ها صورت گرفته است نشان می دهد كه ۴۸ درصد نگرانی ها مربوط به مصیبت هایی است كه هرگز پیش نخواهد آمد، ۳۰ درصد نگرانی ها مربوط به غم های گذشته و آینده است كه افسوس و پشیمانی هیچ تغییری در آن ایجاد نخواهد كرد. ۱۲ درصد نگرانی ها به دلیل ترس از دست دادن سلامتی است و بقیه مربوط به سایر موضوعات است كه درجه اهمیت پایین تری دارند. نتایج این تحقیقات نشان می دهد كه درصد زیادی از عوامل بروز استرس در انسان ها، مربوط به چیزی است كه سپری شده و هیچ راه بازگشتی برای جبران آن وجود ندارد و استرس، تنها نتیجه آن است. برای غلبه بر نگرانی ها باید درهای دیروز و فردا را به روی خود ببندید تا بار امروز زندگی را سنگین نكنید. هر روز در فكر همان روز باشید. افسوس بر گذشته و ترس از آینده، نیرومندترین انسان ها را هم از پا در می آورد. پیشوایان دینی ما همواره این نكته را به پیروان خود گوشزد كرده اند. حضرت علی (ع) می فرمایند: «گذشته، گذشت و آینده، روشن نیست. باید در این میان امروز را غنیمت دانست.»


تدبیر را جانشین ترس كنید
اگر می خواهید كه روزتان را با اطمینان و آرامش خاطر سپری كنید حتماً یك در آهنین به روی گذشته، یعنی آن دیروزی كه دیگر وجود ندارد محكم ببندید و همین طور یك پرده فولادین جلوی آینده و فردایی كه هنوز به وجود نیامده است، بكشید. اگر به دنبال موفقیت هستید، وقت خود را صرف كارهایی كنید كه در دسترس شماست. ماشین حیات را به گونه ای تحت فرمان خود در آورید كه بتوانید دیروز را از امروز جدا كنید و فردا را بی جهت در كار امروز دخالت ندهید تا بتوانید با اطمینان خاطر قدم بردارید و پیش بروید. تنها به وظیفه امروز خود بیندیشید و تدبیر را جانشین بیم از آینده كنید. مطمئن باشید بهترین وسیله و اندیشه برای تهیه مقدمات آینده ای روشن؛ تمركز و توجه به كار امروز است كه می توانید آن را به نحو شایسته انجام دهید. این تنها راهی است كه آینده ما را تضمین می كند. به قول سعدی:سعدیا! دی رفت و دیگر هیچ از او یاد مكنفردا كه نیامده است، فریاد مكن


مرتبط با: مسائل فردی ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
   
تک اسکین - قالب و ابزار وبلاگ
google35ea4f150bf119aa.html
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات