apple id مشاوره خانواده - نیازهای روحی و عاطفی همسر
apple id مشاوره خانواده - نیازهای روحی و عاطفی همسر
 
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

 
 
نویسنده : محمد کارگر
تاریخ : شنبه 19 تیر 1395
نظرات
بسیاری از مشكلات زن و شوهرها ناشی از برآورده شدن نیازهای روحی و عاطفی آنان است. زنان و مردان بی شماری از بی محبتی یا كم محبتی همسرشان شكایت می كنند. بعضی زنان عنوان می كنند كه در برابر خانواده همسرشان مورد بی توجهی وی قرار می گیرند و تنها دلیلی كه شوهرشان می آورد، ناراحت شدن خانواده است. متاسفانه در بعضی خانواده ها، از همان ابتدای رشد به فرزندان می آموزند كه احساسات و عواطف خود را كنترل كنند و مانع از برون ریزی هیجانات عاطفی شان شوند. به عنوان مثال بارها از زبان والدین شنیده می شود؛ مرد كه گریه نمی كند، مرد كه ناراحت نمی شود، یا دیگر خانم شده ای و نباید... و بسیاری دیگر از باید و نبایدهایی كه موجب سرخوردگی و درون ریزی بسیاری از هیجانات افراد می شود. البته این كلام به معنای آن نیست كه كنترل احساس را نباید به فرزندان آموخت بلكه منظور این است كه آنان باید یاد بگیرند چگونه هیجانات و عواطف خود را كنترل كنند و به نحو صحیح و مثبتی بروز بدهند.

كنترل و درون ریزی هیجانات اثرات مخربی بر زندگی آینده افراد بر جای می گذارد. همانند تاثیر بر زندگی اجتماعی، دوستانه و روابط زناشویی، افرادی كه نیاموخته اند چگونه احساسات و هیجانات مثبت و منفی خود را نشان دهند، در نهایت دچار سرخوردگی می شوند. زنان یا مردانی كه از بی عاطفه و بی احساس بودن همسران خود شكایت دارند، حرفشان به معنای سرد بودن شریك زندگی شان نیست، بلكه واقعیت این است كه آنان نیاموخته اند چگونه به یكدیگر ابراز احساسات كنند، یا اینكه از بیان عواطف و هیجانات خود بیم دارند. عده زیادی از زنان و مردان، بر این باورند كه نباید شریك زندگی شان به احساسات درونی آنان پی ببرد به عنوان مثال بعضی زنان معتقدند: «اگر شوهرشان متوجه عشق آنان شود، مغرور شده و زندگی مشترك را رها می كند.»

زندگی مشترك نیاز به عشق دارد و با پنهان كردن عشق نمی توان پایه های مستحكمی بنا نهاد. زن و مرد باید در هر مكان و شرایطی به یكدیگر ابراز علاقه كنند. آنچه اهمیت دارد رضایت زوجین از روابط شان است. بسیارند مردانی كه در برابر خانواده شان از ابراز علاقه به همسر خود اجتناب می كنند كه مبادا از سوی خانواده مورد مواخذه قرار بگیرند، یا البته، نمی توان منكر رواج برخی سنت ها بین خانواده ها شد و توصیه كرد كه زن و شوهرها بی محابا و بدون در نظر گرفتن آداب و رسوم خانوادگی یا قومی رفتار كنند، اما می توان راه های متعددی برای محبت به همسر پیدا كرد، بدون آنكه ارزش ها، فرهنگ و سنن نادیده گرفته شود.

نكات زیر نمونه هایی ساده از بروز احساسات و نشان دادن عشق و محبت به همسر است و به طور قطع، هر فردی با توجه به نوع روابط خود و همسرش قادر خواهد بود موارد بی شمار دیگری را نیز پیدا كند و به كارا ببرد.


به شریك زندگی توجه كنید.
زنان و مردان در شرایط خاص زندگی نیاز به حمایت عاطفی یكدیگر دارند. اگر قرار بود احساسات مخفی شود، نیازی به ازدواج و تشكیل خانواده احساس نمی شد. در مواقع بحرانی، یا زمان هایی كه احساس می كنید شریك زندگی شما نیاز به عشق و محبت دارد در كنارش بمانید و به وی آرامش ببخشید.


عشق و احترام ببخشید
آنچه هر زن و مردی به آن نیاز دارد مورد توجه، عشق و احترام واقع شدن است.مردان و زنان به خود می بالند زمانی كه در حضور دیگران از جانب همسرشان مورد توجه و احترام قرار گیرند. با توجه به این امر در برابر دیگران به شریك زندگی خود نشان بدهید كه دوستش دارید. می توان از ترفندهای بسیاری استفاده كرد. به عنوان مثال: همسر را با صفات نیكو نامیدن همانند عزیزم، همسر مهربانم و... توجه به خواسته ها و علایق و خودداری از بیان آنچه آزارش می دهد در ضمن می توان بررسی كرد چه چیزی او را شاد می كند و همان را برایش فراهم ساخت و به خانواده و اطرافیان نشان داد كه همسر تا چه اندازه برای شما محترم و عزیز است.


از قضاوت اطرافیان نترسید
متاسفانه بعضی افراد بر این باورند كه زن و مرد نباید احساسات خود را بیان كنند. در حالیكه ضمن در نظر گرفتن آداب خانوادگی، می توان به شریك زندگی عشق ورزید. هراسیدن از قضاوت های اطرافیان تاثیر مخربی بر روابط می گذارد. باید به یاد داشت اولویت زندگی هر فرد برآورده شدن نیازهای عاطفی اوست و زمانی می توان به كارهای روزانه و پیشرفت و موفقیت های اجتماعی و شغلی دست یافت كه نیازهای عاطفی و روانی برآورده شود زیرا در غیر این صورت حجم تلنبار شده احساسات درون ریزی شده، منجر به بازدهی كمتر و بروز احساسات منفی بسیاری خواهد شد.


مرتبط با: خانواده ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
   
تک اسکین - قالب و ابزار وبلاگ
google35ea4f150bf119aa.html
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات